Kolcobrzuchy karłowate, dzień dobry!

2017-02-18 akwarystyka
A jednak, dzień po ostatniej podmianie w moim zbiorniku zamieszkali pierwsi mieszkańcy :) Przedstawiam Wam kolcobrzuchy karłowate (Tetraodon fluviatilis). Niesamowite, malutkie i zwinne rybki - choć opisywane jako raczej powolne :)
Kolcobrzuchy karłowate przykuły moją uwagę już na samym początku mojej przygody akwarystycznej. Mało, że śliczne to, zabawne to jeszcze malutkie - a ja kolosów w zbiorniku nie chcę!
Czytaj więcej

Kolejna podmiana 50% - tydzień po poprzedniej

2017-02-18 akwarystyka

Na wstępie wypada się przyznać do błędu. Pomyliłam się jakimś cudem w kalkulacjach, mój zbiornik jest o tydzień młodszy, poprzednią podmianę zrobiłam o tydzień za wcześnie. Nie wiem jak to zrobiłam, a jednak. Tak więc w dniu drugiej podmiany 50% miał 3 a nie 4 tygodnie. :)

Podmianę robiłam mając przekonanie o prawidłowych obliczeniach z kalendarza. Zrobiłam, podmieniłam 50% wody, a było to 11 lutego 2017 roku.

Czytaj więcej

Akwarium LT na ziemi ogrodowej - 3 tygodnie od zalania

2017-02-06 akwarystyka

Dziś kilka ujęć mojego zbiornika w 3 tygodnie od zalania. Proces powstawania akwarium opisałam w poprzednim poście - TUTAJ. Co się zmieniło... otóż wg mnie całkiem sporo i to wbrew zapowiedziom wcale nie "na gorsze" :)

Czytaj więcej

Akwarium LT na ziemi ogrodowej - czas start!

2017-02-05 akwarystyka

Akwarystyka, od całkiem niedawna moja nowa pasja. Prowokatorem był tym razem mąż (bo koty wymyśliłam ja). Zaczęło się niewinnie od jednego zbiornika 112l, w chwili obecnej mamy ich już cztery :) Kiedy zdecydowaliśmy o zakupie kolejnego zbiornika zapadła decyzja o "podzieleniu się" nimi. Tak oto stałam się gospodarzem 112 litrowego zbiornika, który od podstaw urządzam samodzielnie.

Zdecydowałam się na wykorzystanie pod żwirkiem ziemi ogrodowej oraz na prowadzenie akwarium zgodnie z zasadami LT (low-tech).

Czytaj więcej