Kolcobrzuchy karłowate, dzień dobry!

2017-02-18 akwarystyka
A jednak, dzień po ostatniej podmianie w moim zbiorniku zamieszkali pierwsi mieszkańcy :) Przedstawiam Wam kolcobrzuchy karłowate (Tetraodon fluviatilis). Niesamowite, malutkie i zwinne rybki - choć opisywane jako raczej powolne :)
Kolcobrzuchy karłowate przykuły moją uwagę już na samym początku mojej przygody akwarystycznej. Mało, że śliczne to, zabawne to jeszcze malutkie - a ja kolosów w zbiorniku nie chcę!
Czytaj więcej

Kolejna podmiana 50% - tydzień po poprzedniej

2017-02-18 akwarystyka

Na wstępie wypada się przyznać do błędu. Pomyliłam się jakimś cudem w kalkulacjach, mój zbiornik jest o tydzień młodszy, poprzednią podmianę zrobiłam o tydzień za wcześnie. Nie wiem jak to zrobiłam, a jednak. Tak więc w dniu drugiej podmiany 50% miał 3 a nie 4 tygodnie. :)

Podmianę robiłam mając przekonanie o prawidłowych obliczeniach z kalendarza. Zrobiłam, podmieniłam 50% wody, a było to 11 lutego 2017 roku.

Czytaj więcej

Akwarium LT na ziemi ogrodowej - 3 tygodnie od zalania

2017-02-06 akwarystyka

Dziś kilka ujęć mojego zbiornika w 3 tygodnie od zalania. Proces powstawania akwarium opisałam w poprzednim poście - TUTAJ. Co się zmieniło... otóż wg mnie całkiem sporo i to wbrew zapowiedziom wcale nie "na gorsze" :)

Czytaj więcej

Akwarium LT na ziemi ogrodowej - czas start!

2017-02-05 akwarystyka

Akwarystyka, od całkiem niedawna moja nowa pasja. Prowokatorem był tym razem mąż (bo koty wymyśliłam ja). Zaczęło się niewinnie od jednego zbiornika 112l, w chwili obecnej mamy ich już cztery :) Kiedy zdecydowaliśmy o zakupie kolejnego zbiornika zapadła decyzja o "podzieleniu się" nimi. Tak oto stałam się gospodarzem 112 litrowego zbiornika, który od podstaw urządzam samodzielnie.

Zdecydowałam się na wykorzystanie pod żwirkiem ziemi ogrodowej oraz na prowadzenie akwarium zgodnie z zasadami LT (low-tech).

Czytaj więcej

Grudniowy czwartek, 22 grudnia 2016

2017-02-02 spacer

Dziś kilka grudniowych kadrów, wyjątkowych. Piękne mroźne grudniowe przedpołudnie, spacer w pełnym składzie, to lubię! Miała być rywalizacja, ślubny dorwał kompakta. Kto wygrał? Nikt, każdy miał swoją wizję i swoje poczucie zadowolenia - i o to chodzi!

Czytaj więcej

Dzień dobry świecie!

2017-02-01 wspomnienia

Przybywam, powracam ja i moje zdjęcia. Tym razem inaczej, w nowej odsłonie co widać już na pierwszy rzut oka. Zdjęcia też są inne. Mimo, że zamierzam wstawić sporo starych, wręcz historycznych obrazków, nie będzie to już to samo co kilka lat temu. Bawię się i mam wrażenie, że sprawia mi to frajdę. Po to wszak jest pasja :)

Czytaj więcej